Sekce

Poprvé (soutěžní)

Mladí filmaři boří staré pořádky a hlásí se o vlastní slovo. Poprvé na plátně kin s celovečerním filmem. Soutěžní přehlídku o nejlepší evropský debut tvoří dramaturgický výběr silných a podnětných evropských prvotin za poslední rok.

Filmy v sekci:

SuperpoziceŠťastně a veseleOmar JahodaBez dechuSamotaRáj v plamenech

Film a hudba (soutěžní)

Soutěžní sekce Film & hudba podtrhuje sílu dvou uměleckých disciplín a jejich schopnost oslovit lidské emoce a vášně na celém světě. Obrazy, tóny a melodie udávají rytmus sekci orientované na avantgardu, dokumenty i hrané filmy, v nichž hlavní roli hraje hudba.

Filmy v sekci:

Daaaaaalí!AnimalZastřelili pianistuTygr v rájiManga d'TerraPeter Doherty: Cizinec ve vlastní kůži

Panoráma

Určují směr, vyhrály na renomovaných festivalech. Režírují je filmařští mistři, hrají v nich výjimečné osobnosti evropského filmového plátna. Panoráma představuje výběr toho nejlepšího a nejzásadnějšího z aktuálního evropského filmu.

Filmy v sekci:

HollyBlažiny lekceVýročí v ŘíměAnselmSborovnaAby se dočkali slunceChiméraSladké sněníKosOd konce světa nic dobrého nečekejteUnavená naděje

Pocta Jessice Hausner

Režisérka a scenáristka Jessica Hausner patří k nejuznávanějším rakouským filmovým tvůrcům současnosti. Se svými filmy se pravidelně účastní festivalů v Cannes nebo v Benátkách. V rámci retrospektivy, která zahrnuje i premiéru jejího nejnovějšího snímku Club Zero, je možné sledovat, jak Jessica Hausner čím dál výrazněji pracuje se stylizací obrazu i zvuku, stejně jako se svým osobitým, extrémně suchým humorem.

Partnerem sekce je Kancelář Kreativní Evropa MEDIA. Kancelář v České republice zastupuje program Evropské unie, který podporuje evropskou kinematografii a audiovizuální průmysl.

Filmy v sekci:

Club ZeroLovely RitaHotelLurdy

Za podpory:

Živá planeta

Je jen jedna, je krásná a stále plná života. Že stojí za to se o ni zajímat a starat, víme všichni. Jaká témata o stále aktuálnějším vztahu člověka k přírodě a životnímu prostředí reflektují ve svých dílech filmaři? Selekce snímků s ekologickým nádechem nabízí filmy pro celou rodinu.

Sekce Živá planeta vznikla díky podpoře Evropské unie, která stejně jako my fandí ochraně naší planety pro její zdravou budoucnost.

Filmy v sekci:

RedakceMlsné medvědí příběhy: Na pól!Čtyři duše kojotaPoslední jiskra nadějeFashion Reimagined

Za podpory:

Partneři