Sekce

Boří staré pořádky a hlásí se o vlastní slovo. Odvážné filmy nastupující filmařské generace filmařů tvoří soutěžní program DEF o nejlepší evropský debut roku.

Filmy v sekci::

Ti nejhoršíOff the RailsMlčenlivá dívkaSégryChléb a sůlAlma VivaMetronomBleskPiaffa

Tóny a melodie udávají rytmus v soutěžní sekci orientované na avantgardu, dokumenty i hrané filmy, v nichž hlavní roli hraje hudba.

Filmy v sekci::

ZillionRáj karaokeGravitaceZlato RýnaMeet Me in the Bathroom

Vyhrály na renomovaných festivalech, natočili je světoznámí tvůrci, hrají v nich osobnosti evropského filmu. Výběr aktuálních hitů, které by vám neměly uniknout.

Filmy v sekci::

VeraNesmírnostVíc než kdy jindyOběťHilmaAftersun

Díla zaměřená na otázky udržitelnosti a ekologie obsáhne sekce Naděje je.

Filmy v sekci::

Planeta PrahaNárod velrybJací jsme byliPříběh řeky Sávy

V sekci Bez rodičů se diváci setkají s filmovými příběhy zaměřenými na současný život dětí a mladistvých, někdy též nazývaných generace Z.

Filmy v sekci::

RebelBanger.Otcové a matkyŽivot kotěteMise asteroid

Výběr filmů nominovaných na Cenu diváků udělovanou Evropským parlamentem ve spolupráci s Evropskou filmovou akademií obsáhne sekce LUX cena diváků, kde je k vidění veleúspěšná švédská satira Trojúhelník smutku.

Filmy soutěží o Cenu diváků LUX. Hodnotit je můžete do 12.6.2023 zde: luxaward.eu

VSTUP ZDARMA

Filmy v sekci::

BlízkoBludičkaAlcarràsTrojúhelník smutkuPalčivé dny

Za podpory:

Ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice vznikl program sekce K věci: Dezinformace, která představí snímky věnující se šíření lživých informací a šedé zóně mezi pravdou a lží.

Filmy v sekci::

Phi 1.618KalevBlokádaLedenRozsudekPohled motýla

Za podpory:

Jednu novinku a několik starších filmů německého režiséra s tureckými kořeny nabídne sekce MEDIA – Pocta Fatihu Akinovi. Devětačtyřicetiletý držitel Zlatého medvěda z Berlínale, Evropské filmové ceny i Stříbrného lva z festivalu v Benátkách si získal srdce diváků živelným vyprávěním a portréty rozervaných hrdinů ve snímcích jako Odnikud nebo Na druhé straně. DEF uvede i Akinův nový film Zlato Rýna.

Filmy v sekci::

U Zlaté rukaviceOdnikudSoul KitchenNa druhé straně

Za podpory:

Partneři