ZÍTRA ZAČÍNÁME!

HVĚZDY LETOŠNÍHO ROČNÍKU SE DIVÁKŮM PŘEDSTAVÍ NA PLÁTNĚ I OSOBNĚ

„Množství hvězdného prachu je v letošním programu vyšší, než obvykle. V strhujícím komorním dramatu Žena švédského režiséra Björna Rungeho zazáří kromě Jonathana Pryce a Christiana Slatera i Glenn Closeová, jejíž výkon je mnohými kritiky označován za jednu z jejích nejlepších životních rolí,“ sděluje dramaturg DEF Zdeněk Blaha.

„Snímek Paola Virziho Krásný únik je hereckým koncertem Helen Mirrenové a Donalda Sutherlanda. Mladá generace hvězd září ve snímku Na Chesilské pláži, kde se hlavní role zhostila Saoirse Ronan, nebo v životopisném snímku Mary Shelleyová s Elle Fanningovou, Maisie Williamsovu a Hugh O’Conorem,“ dodává Zdeněk Blaha.

Na slavnostní zahájení o na projekci filmu Tichá noc do Světozoru ve 20.00, dorazí ve čtvrtek 5. 4. mladý debutant, oceněný režisér Piotr Domalewský. Zahájení a následně i projekce filmu Děda nebezpečnější než počítač, se v pátek 6. 4. v Lucerně od 18.30 zúčastní herci Alise Polačenko a Mārtiņš Vilsons.

Vydařenou českou koprodukcí je dánsko-český film Muž v režii Charlotte Sieling, která režírovala, dnes již kultovní TV seriál Most. Snímek osobně uvede v pátek 6. 4. v Kině Pilotů od 17.30 česká koproducentka Kristína Hejduková (Sirena film) a spolu s ní i celá řada členů štábu, od vedoucího výroby, až po supervizorky kostýmů, masek a další.

Poslední počin Jana Švankmajera – Hmyz, divákům představí v neděli 8. 4. v Lucerně od 19.45 jeden z herců – Jiří Lábus. Režisérka Tereza Nvotová zase uvede v úterý 10. 4. v Kině Pilotů od 17.30 svůj česko-slovenský koprodukční film Špína. Mimořádným hostem 25. DEF je také herec Hugh O’Conor, který dorazí ve středu 11. 4. do Lucerny na projekci snímku Mary Shelleyová.

Program

Informuji Protišedi Rádio1