Lajka a její smečka

V sobotu 20. června od 17 hodin uvidíte v pražském Kině Pilotů rakousko-německý snímek Space Dogs, film překračující zažité žánry. Přátelství dvou psů na současných moskevských ulicích doplňují archivní záběry ze sovětského vesmírného výzkumu. Až tady si můžeme uvědomit jakou oběť položila Lajka a její druzi na oltář vědy a pokroku. Film ale míří dál, když splétá historii se současností, vesmír se zemí a život se smrtí.

Po projekci snímku režisérského dua Elsa Kremser a Levin Peter bude následovat debata s organizací Hlas zvířat, která bojuje za práva zvířat a pokud někde dochází k jejich porušování, vede tyto trestní spory či jiná řízení v zájmu záchrany zvířat a potrestání pachatelů jejich týrání.

V červnu vstupuje v ČR v účinnost novela trestního zákoníku sepsaná touto organizací, která upravuje nedostatečnou legislativu v oblasti ochrany zvířat a zpřísňuje tresty za týrání zvířat a provoz množíren. Tato organizace se významně zasadila o její schválení. Více o doprovodném programu Lajka a její smečka.

Program

Informuji Protišedi Rádio1